Ogłoszenie

Zakład opiekuńczo-leczniczy dla mechanicznie wentylowanych


Informacje

Kierownik Oddziału: Wojciech Radomski
Pielęgniarka oddziałowa:
  Renata Biała - tel. 797 307 867
Punkt pielęgniarski: 797 307 759
e-mail: r.biala@mcm-milicz.pl 

Działalność oddziału

Oddział przeznaczony jest dla osób z niewydolnością oddechową u których zakończono proces leczenia przyczynowego, jednak nadal wymagających stosowania ciągłej terapii oddechowej przy pomocy respiratora bez konieczności hospitalizacji w oddziałach intensywnej terapii.
Oddział składa się z sześciu dwuosobowych sal wyposażonych w profesjonalny sprzęt leczniczy i pielęgnacyjny, między innymi: respiratory, kardiomonitory, ssaki elektryczne, łóżka z regulacją wysokości, profesjonalne materace przeciwodleżynowe, defibrylator, pompy żywieniowe, pompy infuzyjne, sprzęt rehabilitacyjny, podnośnik do przewożenia chorych.

Dokumenty niezbędne przy przyjęciu do oddziału:


Regulamin Organizacyjny

Regulamin-Organizacyjny-ZOL Regulamin-Organizacyjny-ZOL

WAŻNA INFORMACJA: Pacjenci, którzy przyjmowani są do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego muszą być zaopatrzeni w dostęp do żywienia enteralnego - PEG. Pacjenci bez założonego PEG-a nie będą przyjmowani na Oddział.

Komentarze


 • Teresa Sroga
  19.04.2024

  Dziękujemy z całego serca za troskliwą opiekę nad śp.Stanisławem Sroga. Państwa zaangażowanie,serce i troska jaka została mu okazaną w ostatnich dniach życia pozwoliła Nam łatwiej przeżyć ten cięzki czas. Szczególne podziękowania dla Pani Renaty. Rodzina Stanisława Srogi


  0
  0
 • Agnieszka Kasprowiak
  24.01.2024

  Bardzo dziękuję całemu personelowi ZOL w Miliczu za opiekę nade mną. Pracują tam naprawdę dobrzy ludzie, pielęgniarki, opiekunki, salowe, wszyscy starają się żeby każdy pacjent był jak najlepiej zaopiekowany. Bardzo ważne są rehabilitacje, a Panie rehabilitantki robią wszystko żeby pomóc pacjentowi. Na Panią oddziałową zawsze można liczyć, a Pan Doktor Wojciech Radomski, dusza człowiek. Jestem wszystkim bardzo wdzięczna. Dziękuję.


  5
  0
 • Słaby Marian
  23.12.2023

  Serdeczne podziękowania dla lekarza oddziału ZOL Milicz i całemu personelowi od wdzięcznego Pacjenta Zdrowych Wesołych Świąt! Dziękuję


  2
  0
 • Barbara Mistygacz
  02.12.2023

  Na Oddziale ZOL w Miliczu leżałam ponad 8 miesięcy. Kiedy w marcu przywieziono mnie , byłam pod respiratorem, nie chodziłam - leżałam jak kłoda, nie mogłam poruszyć nawet głową. Opuściłam już ZOL w Miliczu- chodzę, mówię, samodzielnie oddycham. To zasługa cale personelu na tym Oddziale!!!! Oni sprawili, że bylam roślinka, a stalam się osobą bez aparatury podtrzymującej życie!W moim uzdrawianiu każdy z pracowników miał swój udział : począwszy od lekarza, poprzez Panią Oddziałową, pielęgniarki , rehabilitantki, opiekunki i salowe !!! Wszyscy są niezwykłymi profesjonalistami, osobami bardzo wrażliwymi wobec bezradnych pacjentów - taki personel ze świecą szukać!!!! Dziękuję Wam za wszystko, co zrobiliście, żebym wyzdrowiała !!!! Dziękuję Kierownikowi Oddziału, Panu dr Wojciechowi Radomskiemu CUDOTWÓRCY , Pani Oddziałowej, Reacie Białek- RENACIE WIELKIEJ, Paniom: pielęgniarkom , opiekunkom, salowym - PRACOWITYM PSZCZÓŁKOM, Paniom Rehabilitantkom- KOMPETENYM SKROMNISIOM !!!! Jesteście Wielcy, moja kochana, adoptowana Rodzino !!!! Zatem, jeśli ktoś jest mechanicznie wentylowany - tylko ZOL w Miliczu !!!! Gorąco polecam


  5
  0
 • Mirosław Zając
  22.11.2023

  Pragniemy wyrazić wdzięczności dla całego personelu medycznego Milickiego ZOL za wspaniałą opiekę nad naszym Tatą. Dziękujemy lekarzom, za ich profesjonalizm, wiedzę oraz sposobu leczenia. Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich pań pielęgniarek oraz rehabilitantek za to, że były zawsze pomocne, uprzejme i z największą starannością niosły tak cenną pomoc wobec chorego. Z całego serca po prostu chcemy powiedzieć - DZIĘKUJEMY! Mirek z siostrą i mamą


  4
  3
 • Rodzina Leszka
  26.12.2021

  Pragniemy podziękować dr.Jadach Pani Renacie Białej wszystkim pielegniarkom i opiekunom za cudowną opiekę nad naszym Leszkiem. Wasze serce włożone w codzienną opiekę pomogły Leszkowi lżej znosić chorobę. Cała rodzina dziękuje.


  4
  0
 • Krzysztof Radziński
  14.08.2021

  W imieniu swoim i dzieci pragnę bardzo serdecznie podziękować pielęgniarkom, opiekunkom i całemu personelowi, za profesjonalną i troskliwą opiekę, za codzienny trud podejmowany z wielką starannością i życzliwością podczas opieki nad moją żoną Tereską, która odeszła 7.08.2021 r. Niech pogoda ducha nigdy Was nie opuści, a praca przynosi satysfakcję i spełnienie.


  9
  0
 • Ania z Oleśnicy
  19.04.2021

  Serdecznie chciałam podziękować całemu personelowi ZOL dla wentylowanych mechanicznie w Miliczu: lekarzom,rehabilitantom, ale przede wszystkim pielęgniarkom - za opiekę nad naszym Kochanym Olkiem!!!! Olek ma prawie 73 lata i jest człowiekiem specjalnej troski, ma Zespół Downa oraz wiele innych schorzeń. Szczególne podziękowania dla Pani Renaty Białej - za okazane serce, wyrozumiałość i cierpliwość !!! Niestety mamy czas pandemii i rozmowa telefoniczna to jedyna możliwość uzyskania informacji o naszym Bliskim. Dziękuję za czas nam poświęcony, empatię i rozmowę! Wszystkim gorąco dziękuję za troskliwą opiekę nad Olusiem! Jako rodzina, jesteśmy spokojni i zadowoleni, że Olek trafił właśnie do Milicza. Z czystym sumieniem możemy polecić ZOL w Miliczu rodzinom, które muszą podjąć tę trudną decyzję o umieszczeniu swojego członka rodziny, który jest wentylowany mechanicznie i wymaga całodobowej opieki w specjalistycznym zakładzie. Z całego serca dziękuję Wszystkim i pozdrawiam!


  1
  1
 • Dorota Janczak
  20.10.2020

  Mój tata leży na tym oddziale. Cały personel bardzo troskliwy, opiekuńczy. Stan mojego taty bardzo się poprawił dzięki staraniom personelu. Oddziałowa Pani Renata zawsze udziela szczegółowych informacji, osoba pełna empatii,wspierająca i bardzo miła. Pielęgniarki bardzo dbają o tatę czysty, ogolony uśmiechnięty i wraca do zdrowia. Dziękujemy bardzo za opiekę i oczywiście polecamy


  11
  0
 • Agnieszka Wagner
  20.10.2020

  Bardzo jesteśmy wdzięczni za opiekę nad naszym tatem. Cały personel dokłada wszelkich starań aby pacjent został traktowany z godnością i szacunkiem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tato trafił właśnie tutaj. Dziękujemy


  5
  1
 • Jacek Lubieniecki
  18.02.2020

  Moja żona Grażyna, przebywała na oddziale ponad 2 lata. Panie pielęgniarki bardzo miłe, kontaktowe i bardzo opiekuńcze. Duża fachowość, empatia. W rozmowie zawsze podtrzymujące na duchu a także dla mnie pomocne (chodzę o kulach). Pani Renata Biała "szefowa" jest bardzo ciepłą osobą. Kompetentna i wrażliwa na wszystkie sytuacje. Co najważniejsze, zawsze dostępna bezpośrednio czy też przez telefon. Tonowała moje nieprzyjemne kontakty z lekarzem, opiekunem Ireną Ziniewicz - Gryka. Pierwszy raz spotkałem lekarza bez empatii, mimo że praca w anestezjologii i opiece nad nieprzytomnymi ludźmi jest (tak sądzę) pracą także wyczerpującą psychicznie co być może było przyczyną jej postawy. Bardzo mile natomiast, wspominam doktora Andrzeja Walczaka. Świetnie mi się z nim współpracowało i kontaktowało. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję WSZYSTKIM, którzy opiekowali się moją Grażynką!!


  9
  0
 • Paulina Kasendra
  05.11.2018

  Jesteśmy wdzięczni Paniom Pielęgniarkom i Panu Doktorowi za troskliwą opiekę nad naszym Tatą. Panie Pielęgniarki wspaniale opiekowały się naszym Tatą. Miały przy tym ciepło i empatię. Zawsze były dla nas serdeczne i pomocne. Podnosiły nas na duchu. Pan Doktor również zawsze był dla nas miły, rozmawiał z nami. Można było poczuć Jego troskę o dobro pacjenta oraz zaangażowanie w pracę w tak wyjątkowym oddziale. Jesteśmy z całego serca wdzięczni, że w najtrudniejszych dla nas chwilach wiedzieliśmy, że nasz Tata jest otoczony najlepszą opieką !


  3
  0
 • Córka...
  17.06.2018

  Totalny brak kontaktu z lekarzem kierownikiem oddziału doktorem Andrzejem Walczakiem.... Nasz tata leży w tutejszym oddziale Zol-u... Pan doktor przychodzi kiedy chcę i jak chce... Nie można go spotkać w wyznaczonych godzinach ustalonych przez niego... Bada pacjentów pobierznie... Najlepiej jak poda pacjentowi środki usypiajace i oglupiajace.... Nie interesuje go stan pacjentów... Nie wywiązuje się ze swojej roli jako lekarz oraz kierownik oddziału... Skandal i wstyd...


  3
  0
 • Piotr Sosnowski
  04.12.2017

  Moja Babcia jest pacjentkom tego oddziału od niedawna, lecz już da się zauważyć poprawę samopoczucia i stanu ogólnego. Oddział jest czysty pachnący a personel profesjonalny i miły. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za waszą pracę.


  6
  3
 • Franciszek Misiewicz
  26.01.2017

  Bardzo fachowy i miły personel, profesjonalny zespół lekarski, świetne warunki socjalne, cudowna opieka. Widziałem inne tego typu miejsca natomiast to jest wyjątkowe.


  11
  5
 • Agnieszka Blok (Krawczyk)
  07.12.2016

  Świetnie wykwalifikowany, miły i pomocny personel. Dziekuje, że opiekujecie się moim tata


  6
  4
 • Aneta Martyniak
  14.10.2016

  Bardzo mile pielegniarki zawsze pomocne w informwcji natomiast nie moge tego samego powiedziec o lek. med. Irena Ziniewicz-Gryka bardzo niegrzeczna przez telefon nie dajaca dojsc do slowa i wytlumaczenia sytuacji odkladajaca telefon. Oddzial jest swietny nowoczesny zapewnia mojemu tacie najlepsza opieke ale pani Irena zawiodla mnie jako lekarz jako osoba ktora kontroluje opieke nad moim tata.


  4
  7
 • Jan
  03.08.2016

  Bardzo pomocna i sympatyczna sekretarka medyczna.


  29
  593
 • Jakub Michniewicz
  18.07.2016

  Pracuje tu bardzo przyjazny zespół lekarzy


  35
  13
Napisz komentarz